nojavan7ContentView Portlet

براده‌ها
وقتی جداسازی آهن و سنگ سخت می‌شود
براده‌ها

فرض کنید در یک مسابقه آزمایشگاهی یکی هست که نمی‌خواهد تیم شما پیروز باشد و به همین دلیل وقتی دنبال مقداری براده آهن برای یک آزمایش علمی هستید، مقدار زیادی براده آهن و سنگ را مخلوط کرده و به دستتان می‌دهد. لابد با خودتان می‌گویید خب این چه کاری است، چرا مخلوطشان کرده ‌است، شما می‌دانید که جداسازی این کار از شما انرژی و زمان زیادی خواهد گرفت.

1

یک تکه حق، یک تکه باطل

بیایید اسم این شرایط را بگذاریم فتنه، اگر کسی بتواند فتنه‌ای ایجاد کند خیلی راحت‌تر به مقاصد خودش می‌رسد، آقا هم گفته‌اند: «اگر باطل، عریان و خالص بیاید، کسانی که دنبال شناختن حق هستند، امر برایشان مشتبه نمی‌شود...؛ فتنه‌گر یک تکه حق، یک تکه باطل را می‌گیرد، این‌ها را باهم مخلوط می‌کند، در کنار هم می‌گذارد.» ۸۸/۱۰/۲۹

فتنه‌گر یک تکه حق، یک تکه باطل را می‌گیرد، این‌ها را باهم مخلوط می‌کند، در کنار هم می‌گذارد

2

یافتنِ نشانه‌ها

یک‌لحظه در دلتان می‌گویید چقدر این‌ها شبیه‌اند کاش حداقل سنگ‌ها رنگشان کمی فرق داشت، ولی همین هم یکی دیگر از ویژگی‌های فتنه است و اتفاقاً سختی همین جاست که باطل تا حد ممکن خود را شبیه حق می‌کند. سلول‌های خاکستری مغزتان را به کار انداخته و دارید به خواص آهن و سنگ فکر می‌کنید، دنبال نشانه‌هایی هستید تا تشخیص را برایتان آسان کند. وقت آن است که تفاوت‌های مهم بین حق و باطل را پیدا کنید، این رمز موفقیت شماست.

3

آهنربای نجات‌بخش

آقا می‌گویند در این شرایط باید بصیرت داشته باشیم. مثلاً یکی از مهم‌ترین نشانه‌ها این است که ببینید دشمن دارد از کدام گروه حمایت می‌کند و در این شرایط شاخک‌های ما باید فعال شود. جرقه‌ای در ذهنتان ایجاد می‌شود، که از آهنربا کمک بگیرید، آهنربا را برداشته و خیلی سریع تمام براده را جدا می‌کنید، این جرقه ذهنی و آهنربا مثل امداد و نشانه‌های الهی در شرایط فتنه هستند.

از مهم‌ترین نشانه‌ها این است که ببینید دشمن دارد از کدام گروه حمایت می‌کند

4

از راهنما کمک بگیر

آقا گفته‌اند: «خدای متعال حجت را همیشه تمام می‌کند؛ هیچ‌وقت نمی‌گذارد مردم از خدای متعال طلبکار باشند و بگویند تو حجت را برای ما تمام نکردی، راهنما نفرستادی.» ۸۸/۱۰/۱۹

nojavan7Social1 Portlet

متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA